Úvod » e-shop » jihobrik-pini-kay 30 cm, ve fólii. po 980 kg
Kód zboží : 30002F
Zimní cena s DPH : 7 448,00 Kč / paleta
(leden, únor, březen, duben, srpen, září, říjen, listopad, prosinec)
Letní cena s DPH : 7 448,00 Kč / paleta
(květen, červen, červenec)
Cena s DPH : 7 448,00 Kč / paleta
Cena bez DPH : 6 155,37 Kč
Měrná jednotka : paleta
Hmotnost zboží : 980 kg
Termín dodání : Skladem
Pokud nemáte paletu 120x100 od firmy Jihobrik v.o.s. na výměnu, bude při předání zboží na místě připočítána vratná záloha 400,- .
Vratná záloha na paletu 120x100 pouze od Firmy Jihobrik v.o.s. za 400 Kč (palety pro tento druh zboží mají zesílenou konstrukci).
Pro uznání vrácení zálohy v plné výši musí být paleta nepoškozená a skladována v suchém prostředí.
Parametry pro brikety Jihobrik - Pini-Kay 30 ve fólii po 980 kg
Rozměr brikety: d.š.v. mm 63 x 63 x 300
Rozměr PE balení 10 kg: d.š.v. mm 375 x 300 x 125
Obsah vody: 1,15%
Popelnatost: 0,81%
Výhřevnost: 18,91
Paleta: 70 balíčků = 980 kg
Rozměr palety EUR: d.š.v. cm 120 x 100 x 105
Popis: Brikety lisované na šnekovém lisu ze směsi měkkých dřevin (smrk, borovice). Vynikají vysokou výhřevností a dlouhou dobou hoření. Vhodné do interiéru pro krbová kamna i do kotelen pro kotle na dřevoplyn.
Jak vyrábíme dřevěné brikety?
Brikety jsou vyráběny čistě z ekologických pilin, vznikajících při pořezu dřevní kulatiny, na šnekovém lisu, při vysokých teplotách, čímž dochází k dalšímu odparu vody z brikety, až po konečnou hodnotu 1,15 %.
Tato hodnota obsahu vody tj. 1,15% je nejnižší v porovnání se všemi ostatními typy briket, vyráběných na hydraulických a mechanických lisech. U těchto se obsah vody v briketě pohybuje v rozmezí 10 - 14%. Obsah vody v briketě kromě ceny, ovlivňuje také její zhutnění (voda je nestlačitelná), které má vliv na pomalost odhořívání brikety a tím na menší komínové ztráty. Briketa firmy Jihobrik (výroba na šnekovém lisu) má měrnou hustotu 1,26 kg/dm3. Brikety vyráběné na ostatních typech lisů mají měrnou hustotu kolem 1 kg/dm3. Výhřevnost briket se pohybuje kolem 19 MJ/kg. V porovnání s měkkým dřevem jsou podstatně výhřevnější, toto má výhřevnost kolem 14 MJ/kg.
Brikety vyráběné z pilin na šnekovém lisu firmou Jihobrik, lze výhřevností přirovnat ke kůrovým briketám, vyráběných na mechanických lisech, avšak s výrazným rozdílem obsahu popela, kde pilinové brikety firmy Jihobrik obsahují pouze 0,8 % popela, kdežto u kůrových briket je tato hodnota několikanásobně vyšší.
Výhody dřevěných briket
- velká výhřevnost, větší než dřeva a uhlí
- doba hoření od 3 - 12 hodin, podle druhu topidla, jeho konstrukčních vlastností teploty okolního vzduchu
- čisté skladování na malém prostoru - 1 tuna = m3
- objem popela pod 1%, lze jej použít jako hnojivo na květiny a do zahrádky
- ekologické palivo, dřevěné piliny jsou spojené a tvrzené pouze tlakem a teplem, bez pojiva
- objemově 6 x menší spotřeba, než dřeva
- dřevěné brikety jsou doporučovány pro všechny druhy topenišť, např. dřevosplynovací kotle, kotle na tuhá paliva, krbová kamna, otevřené krby, kachlová kamna, grily apod.
Test dřevěných briket.
Správné topení dřevěnými briketami
Topeniště roztopíme dřevěnými štípánky, nebo přípravkem PePo, popřípadě rozdrtíme část brikety. Na roztopené ohniště položíme pilinové brikety. Pro jejich vysokou výhřevnost si každé topidlo nejprve vyzkoušíme přiložením menšího počtu briket. Například do kotle na dřevoplyn o jmenovitém výkonu kolem 30 kw, stačí přiložit 6 ks briket a do kamen stačí přiložit 2 - 3 ks. briket. Protože brikety topí přímým plamenem a žhnutím, omezíme po rozhoření na minimum přívod vzduchu, abychom zabránili rychlému uvolnění tepelné energie z briket a nadměrným komínovým ztrátám. Topivo po dobu hoření neroštujeme.
Skladování dřevěných briket
V suchém prostředí, v bezpečné vzdálenosti od lehce zápalných látek a zdroje zapálení. Při skladování ve vlhkém prostředí nebo při přímém kontaktu z vodou, dochází k nabobtnání briket a jejich postupnému rozpadu na piliny.
Náklady na vytápění průměrného rodinného domu
Náklady na jednotlivé druhy paliv se mohou lišit o tisíce, ale až desetitisíce korun. Srovnání celkových nákladů na vytápění je obtížné, protože v jednotlivých regionech se ceny hodně liší, záleží také na zateplení domu, povětrnostních podmínkách, účinnosti topeniště, způsobu větrání, atd.
Bližší informace na
Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva
naleznete na